AGILITZA EL CÀLCUL MENTAL

AGILITZA EL CÀLCUL MENTAL

Arriba a St. Paul’s el nou mètode de càlcul mental UCMAS que s’implantarà a l’etapa de primària a partir del curs 2011-12.

A la nostra escola sempre busquem la manera d’incentivar els nostres alumnes buscant innovadores maneres de treballar. Per això, els professors intentem estar permanentment al dia dels nous mètodes que van apareixent al mercat.

UCMAS (Universal Concept of Mental Arithmetic Systems) és una representació moderna de l’art ancestral de l’aritmètica mental basada en l’ús de l’àbac i que té el seu origen a la Xina.

Amb l’aplicació d’aquest mètode, no només intentem millorar l’agilitat en el càlcul, sinó també uns aspectes que ens preocupen molt, tant als educadors com als pares, com són la concentració i l’atenció. També millora la memòria visual i auditiva, i conseqüentment, l’autoconfiança.

Aquest nou curs començarà al setembre i la implementació del mètode s’iniciarà als cursos de 1r i 4t de primària. Per als de 1r, tindrà una durada de 4 anys i per als de 4t, de 3 anys. Una bona part dels professors de l’etapa ja s’han format per poder dur a terme aquestes classes.

Per a més informació, podeu consultar al web www.ucmas.es

BENEFICIS DEL PROGRAMA

UCMAS contribueix a la millora de les següents habilitats:

 • Velocitat de càlcul
 • Concentració i atenció
 • Habilitat per a l’observació
 • Autoconfiança
 • Memòria visual i auditiva
 • Orientació espacial
 • Imaginació i creativitat
 • Habilitats analítiques
 • Autonomia


  Summer School 2024 està complet, esperem veure-us de nou l'any que ve!